Budoucí 9. ročník – výběr volitelných předmětů

Volba předmětu je možná od 25.6. od 20:00 do 27.6. do 20:00


Anotace k jednotlivým předmětům:

Konverzace anglický jazyk:

Cílem výuky „Konverzace v anglickém jazyce“ je upevnění gramatického učiva a slovní zásoby v běžných tematických okruzích a konverzačních tématech. Systematicky jsou rozvíjeny všechny jazykové dovednosti jako poslech, čtení a různé formy ústního a písemného projevu.

Sportovní hry:

Baví tě sport, pohyb, poznávání nových kolektivních a zábavných her. Pak pro Tebe bude předmět sportovní hry tou správnou volbou.

Technické práce:

„Dozvíme se informace o materiálech a nástrojích a naučíme se základní pracovní postupy. hodně si toho v dílně prakticky vyzkoušíme a něco si i vyrobíme.“

VEX robotika:

Robotika je velice tvůrčí disciplína, která propojuje celou řadu dovedností – kreativitu, design, mechaniku, logiku, kritické myšlení. V předmětu (Nejenom) VEX robotika se budeme věnovat následujícím aktivitám:

· návrh, výroba, řízení a programování robotů
· použití robotů pro řešení úloh
· příprava na reprezentační soutěže v ČR i ve světě
· zkoumání řídicích procesů, senzorů, a algoritmů u lidí, zvířat a strojů

Domácnost:

Předmět je zaměřen na praktické činnosti v domácnosti. Žáci se učí základům přípravy pokrmů, údržba a drobné opravy oděvů, výroba drobných dekorací, péče o dítě.

Přírodopisný seminář:

Volitelný předmět „Přírodopisný seminář“ je určen těm, kteří se zabývají přírodními vědami (přírodopis, fyzika, chemie) a vztahy mezi nimi.
Náplní předmětu bude samostatná i skupinová práce s využitím laboratorního vybavení a techniky (mikroskop, lupa, preparační sada, laboratorní sklo, chemické látky, měřící přístroje….), přírodnin, atlasů a klíčů k určování přírodnin, pracovních listů i výpočetní techniky (internetu). Nedílnou součástí výuky budou i přírodovědné vycházky do okolí školy, sběr a určování přírodnin a jejich praktické využití. Náplň předmětu je nadstavbou základního učiva přírodovědných předmětů a jejich propojení.
Žáci se budou i spolupodílet na průběhu školních projektových dnů (např. Dopravní den, Den Země…) formou příprav práce pro žáky školy. Mimo jiné na těchto akcích budou i prezentovat svoji činnost a seznamovat tak spolužáky s výsledky svých pozorování a pokusů.
Tento předmět má vést i k lepšímu pochopení vztahů mezi organismy, a mezi organismy a neživou přírodou, tím i k ochraně přírody.

Mediální výchova:

Předmět je zaměřen na získání hlubší mediální gramotnosti. Seznámíme se s masovou (mediální) komunikací, s masmédii a jejich fungováním, vlivem, účinkem a dopadem na společnost. Nedílnou součástí bude vysvětlení pojmů dezinformace a manipulace. Student se naučí vnímat a rozklíčovat, co chtějí média sdělit, a rozpoznat objektivní informace od informací, které se nám média snaží podsunout. Podíváme se na nové trendy ve světě médií. Vyzkoušíme si několik mediálních platforem – online časopis, youtube kanál, podcast. Jak funguje redakce? Jak se píší scénáře? Co je dramaturgie? Jaká technika je zapotřebí? Součástí hodin bude i výuka sebeprezentace a vystupování na veřejnosti. Cílem hodin je vytvořit oficiální mediální platformu pro naši školu.

Výpočetní technika

V předmětu výpočetní technika si rozšíříme své znalosti a dovednosti v práci Windows, kancelářskými programy (MS Office), tvorbě grafiky, 3D modelování, střihu videa, využívání mobilních zařízení, žáci během předmětu mohou složit mezinárodní zkoušky z počítačové gramotnosti ECDL . Předmět je vhodný především pro žáky, kteří uvažují o střední škole technického směru.


Každý žák si volí dva předměty které by chtěl v 9. ročníku navštěvovat plus jeden náhradní.

Pro vyplnění formuláře klikněte na tento odkaz:
Formulář pro budoucí 9. ročník https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=b0ylS6_K00ym7asEnsd6z4aYWVdh5Z1KnnLXK-PmTmBUMEs5SkU4RUJTODNYNEpCMThNM1RLR1pOUy4u

O definitivním výběru volitelného předmětu rozhodne vedení školy.


One thought on “Budoucí 9. ročník – výběr volitelných předmětů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..