Klub mladého diváka

V letošním školním roce se přihlásilo 15 žáků z 2. stupně naší školy do Klubu mladého diváka. Během roku navštívíme v rámci předplatného 5 představení v Městském divadle Kladno.

Poprvé jsme vyjeli do divadla v pondělí 21.11.2022, kdy jsme měli možnost zhlédnout autorskou inscenaci tvůrčí režijně-dramaturgické dvojice Petra Svojtky a Jiřího Janků s názvem Jak jsem potkal ďábla. Inscenace pojednávala o životě a díle spisovatele Oty Pavla, který je spjatý nejen s Buštěhradem, ale s oblastí Kladenska obecně. Žáci měli možnost prostřednictvím hry nahlédnou do jeho nelehkého životního osudu, který poznamenaly události II. světové války, nástup komunismu i psychické problémy a traumata. Dětem se inscenace moc líbila a přispěla k obohacení znalostí z oblasti české literatury. Už se těšíme na další představení, které proběhne v lednu 2023

One thought on “Klub mladého diváka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..