Budoucí 8. ročník – výběr volitelného předmětu

Volba předmětu je možná do pátku 13.5. do 18:00

Anotace k jednotlivým předmětům:

Konverzace anglický jazyk:

Pro autentické vyjadřování v britské angličtině, procvičování konverzace a správné výslovnosti.
Konverzační angličtina se týká nejen speciálních událostí, dnů a slavností (v různých zemích), stejně tak řady dalších témat. To vše bude samozřejmě v (britském) anglickém jazyce s rodilým mluvčím učícím v mateřském jazyce.
– V případě volby konvezrace v cizím jazyce, je tata volba povinná i v 9. ročníku

Konverzace německý jazyk:

Cílem výuky „Konverzace v německém jazyce“ je upevnění gramatického učiva a slovní zásoby v běžných tematických okruzích a konverzačních tématech. Systematicky jsou rozvíjeny všechny jazykové dovednosti jako poslech, čtení a různé formy ústního a písemného projevu.
– V případě volby konvezrace v cizím jazyce, je tata volba povinná i v 9. ročníku

Konverzace ruský jazyk:

Cílem výuky „Konverzace v ruském jazyce“ je upevnění gramatického učiva a slovní zásoby v běžných tematických okruzích a konverzačních tématech. Systematicky jsou rozvíjeny všechny jazykové dovednosti jako poslech, čtení a různé formy ústního a písemného projevu.
– V případě volby konvezrace v cizím jazyce, je tata volba povinná i v 9. ročníku

Technické práce:

Získáte informace o materiálech (dřevo, kov, plast).
Ukážeme si různé nástroje a nářadí.
Seznámíte se s pracovními postupy, plánky a návody.
Naučíte se řezat, vrtat, brousit, pilovat, nýtovat, šroubovat…
A určitě si také něco pěkného společně vyrobíme.

Domácnost:

Předmět je zaměřen na praktické činnosti v domácnosti. Žáci se učí základům přípravy pokrmů, údržba a drobné opravy oděvů, výroba drobných dekorací, péče o dítě.

Přírodopisný seminář:

Volitelný předmět „Přírodopisný seminář“ je určen těm, kteří se zabývají přírodními vědami (přírodopis, fyzika, chemie) a vztahy mezi nimi.
Náplní předmětu bude samostatná i skupinová práce s využitím laboratorního vybavení a techniky (mikroskop, lupa, preparační sada, laboratorní sklo, chemické látky, měřící přístroje….), přírodnin, atlasů a klíčů k určování přírodnin, pracovních listů i výpočetní techniky (internetu). Nedílnou součástí výuky budou i přírodovědné vycházky do okolí školy, sběr a určování přírodnin a jejich praktické využití. Náplň předmětu je nadstavbou základního učiva přírodovědných předmětů a jejich propojení.
Žáci se budou i spolupodílet na průběhu školních projektových dnů (např. Dopravní den, Den Země…) formou příprav práce pro žáky školy. Mimo jiné na těchto akcích budou i prezentovat svoji činnost a seznamovat tak spolužáky s výsledky svých pozorování a pokusů.
Tento předmět má vést i k lepšímu pochopení vztahů mezi organismy, a mezi organismy a neživou přírodou, tím i k ochraně přírody.

Golf:

Výpočetní technika

V předmětu výpočetní technika si rozšíříme své znalosti a dovednosti v práci s kancelářskými programy (MS Office), tvorbě grafiky, základech programování a robotiky, 3D modelování, střihu videa, využívání mobilních zařízení, také se budeme věnovat práci v online prostředí. Předmět je vhodný především pro žáky, kteří uvažují o střední škole technického směru.

Pokud se formulář nezobrazuje správně, použijte tento odkaz
https://forms.office.com/r/GDB1wxxF5C


O definitivním výběru volitelného předmětu rozhodne vedení školy.


8 thoughts on “Budoucí 8. ročník – výběr volitelného předmětu

  1. Dobrý den mohu požádat o špětnou vazbu ,chci jde ujistit že jsem si vybral správný předmět (výpočetní techniku).

      1. Nechci vás otravovat ale mohl by jste mi do třetice všeho dobrého skontrolovat ten předmět děkuji .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..